• In-company via Teams of live
  • 6 dagen of 12 dagdelen interactieve les
  • Erkend om te werken op een VE groep
  • 1290,- of als keuzedeel Ontwikkelings gericht werken in de VVE met 90 % SLIM subsidie
  • Examen: portfolio
Van kijken naar begrijpen – kinderen laten groeien in de VVE

Werk je met jonge kinderen en wil je werken op een VE-groep, of wil je jullie werk met kinderen als team verder verrijken? Dan is deze in-company scholing een mooie stap.

Deze scholing bieden wij uitsluitend in-company aan, zodat we deze volledig kunnen afstemmen op jullie organisatie, visie en werkwijze. De inhoud is gebaseerd op de KIKI-methodiek Pedagogisch Verrijken met Kiki , waarmee je ontwikkelingsgericht leert werken met jonge kinderen. Je leert hoe je spel, activiteiten en interactie bewust inzet om de ontwikkeling van kinderen te stimuleren. Met deze scholing kun je werken op een VE-groep en voorschoolse educatie aanbieden. Je kunt er ook voor kiezen om jullie huidige werkwijze te verrijken en de kwaliteit binnen jullie groepen te versterken. Wil je deze scholing inzetten als VVE-scholing, dan is het belangrijk dat deze aansluit bij het VVE-beleid binnen jullie gemeente. Heb je hierover vragen, dan ondersteunen we jullie hier graag bij.

Deze scholing kan ook gecombineerd worden met het mbo-keuzedeel ‘ Basis ontwikkelingsgericht werken in de VVE ‘. In dat geval richten we het keuzedeel zo in dat het dezelfde inhoud en leerdoelen heeft als deze scholing Pedagogisch VErrijken In-Zicht. Je volgt daarmee een erkend keuzedeel dat direct aansluit op jullie praktijk. Dit traject valt binnen het Ontwikkelpad, waardoor het mogelijk is om hiervoor tot 90% SLIM-scholingssubsidie aan te vragen.

Hebben jullie slechts enkele medewerkers die jullie willen scholen, of wil je de scholing individueel volgen? Kies dan voor het mbo-keuzedeel Basis Ontwikkelingsgericht werken in de VVE ‘ met subsidie, deze start altijd definitief bij KIKI in het online klaslokaal of live bij KIKI op locatie. 

In-company
Deze scholing bieden we in-company aan op onze locatie of op locatie van jouw organisatie. Neem gerust contact met ons op of vraag een vrijblijvende offerte aan. 

We vertellen je graag over de mogelijkheden en maken een passende offerte op maat. 

Doelgroep
Deze scholing is in de eerste plaats bedoeld voor pedagogisch professionals die willen werken op een VVE-groep (Voor- en vroegschoolse educatie) of hun kennis over ontwikkelingsgericht werken willen verdiepen. Organisaties kunnen deze scholing inzetten om hun team te verrijken en pedagogisch professionals verder te ontwikkelen in hun pedagogisch handelen. Ook is deze scholing geschikt voor gastouders die zich willen specialiseren in Vroeg- en Voorschoolse Educatie en hun opvang willen verrijken met ontwikkelingsgericht werken.

Om te mogen werken in de VVE moet een pedagogisch professional beschikken over een passend diploma, deze aanvullende VVE-scholing volgen of hebben afgerond en voldoen aan de taaleis 3F (mondeling en lezen). Professionals die deze scholing volgen, mogen in veel gevallen al op een VVE-groep werken, mits zij dit doen onder begeleiding van een volledig gekwalificeerde collega.

In de praktijk werken professionals met erkende VVE-programma’s en besteden zij aandacht aan de brede ontwikkeling van kinderen, zoals taal, rekenen, motoriek en sociaal-emotionele ontwikkeling. Ook ouderbetrokkenheid speelt een belangrijke rol binnen de VVE. Deze scholing helpt professionals en organisaties om hier bewust en ontwikkelingsgericht mee te werken.

Praktijk
Tijdens de scholing werk je met praktijkopdrachten die je uitvoert met kinderen. Deze opdrachten verwerk je in een verslag (je portfolio), waarin je laat zien wat je hebt gedaan, waarom je dit hebt gedaan en wat het effect was op de ontwikkeling van de kinderen. Je onderbouwt je keuzes en reflecteert op je eigen handelen als pedagogisch professional.

Bij voorkeur voer je deze opdrachten uit op je eigen werkplek, zoals in de kinderopvang op een VE groep. Heb je geen passende werkplek, dan organiseer je zelf een passende praktijkomgeving waarin je met kinderen van 1,5 tot 4 jaar werkt en je opdrachten kunt uitvoeren en bespreken met je praktijkbegeleider begeleider. Dit kan voor dit keuzedeel een collega op je werkplek zijn. 

In je verslag voeg je foto’s toe die duidelijk maken hoe je de activiteiten in de praktijk hebt uitgevoerd. Het is niet nodig dat kinderen herkenbaar in beeld zijn. De foto’s ondersteunen jouw uitleg en laten zien hoe jij ontwikkelingsgericht hebt gewerkt met de doelgroep waarvoor deze scholing bedoeld is. 

Zie je door de bomen het bos niet meer? Bekijk dan onze beslisbomen:

*Let op: in de gemeente Amsterdam kunnen voor sommige VE-locaties aanvullende regels gelden. Overleg hierover altijd met je organisatie en vraag dit voor de zekerheid na.

Opbouw van de scholing
De scholing bestaat uit 12 dagdelen les of 6 hele dagen, praktijkopdrachten en een online portfolio. Tijdens de bijeenkomsten werk je met theorie, praktijkvoorbeelden, observaties en opdrachten die je direct kunt toepassen in je eigen werk.

Studiebelasting
De totale studiebelasting bestaat uit:

  • 12 dagdelen scholing
  • ± 20 uur portfolio en verslag

Beoordeling en certificering 
Je start met het opbouwen van je portfolio met praktijkopdrachten. In dit portfolio werk je jouw uitgevoerde opdrachten uit, onderbouw je je keuzes en reflecteer je op je eigen handelen samen met een collega. Wanneer alle opdrachten zijn afgerond en je portfolio compleet is, geeft de docent akkoord om je portfolio als examen in te leveren.

Je examenverslag wordt beoordeeld door de examinator. Wanneer je een voldoende behaalt, ontvang je het KIKI-certificaat ‘Pedagogisch VErrijken met Kiki’. Wanneer je nog niet aan de eisen voldoet, krijg je gerichte feedback en is er een extra herkansingsmogelijkheid om je portfolio aan te passen en opnieuw in te leveren.

Leerdoelen
Tijdens deze scholing leer je werken volgens de methodiek Pedagogisch Verrijken met KIKI. Je leert hoe je deze methodiek toepast in jouw dagelijkse praktijk en hoe je kinderen doelgericht begeleidt in hun ontwikkeling.

Je leert:

  • jonge kinderen begeleiden in hun brede ontwikkeling, afgestemd op hun behoeften
  • ouders actief betrekken bij het ontwikkelproces van hun kind
  • werken met thema’s en ontwikkelingsgerichte activiteiten volgens de KIKI-methodiek
  • kinderen observeren en begeleiden tijdens spel en dagelijkse situaties
  • taal, rekenen, motoriek en sociaal-emotionele ontwikkeling stimuleren
  • ontwikkelingsgericht werken toepassen in de dagelijkse praktijk
  • kinderen ondersteunen bij emoties en sociale vaardigheden
  • een rijke en veilige speel-leeromgeving creëren voor jonge kinderen

Resultaat
Na deze scholing kun je werken volgens de methodiek Pedagogisch Verrijken met KIKI en ontwikkelingsgericht werken met jonge kinderen. Je bent inzetbaar op een VVE-groep en maakt bewust pedagogische keuzes die aansluiten bij de behoeften van het kind.

Je creëert rijke ontwikkelkansen in spel, activiteiten en dagelijkse momenten en versterkt daarmee zowel de ontwikkeling van kinderen als jouw eigen vakmanschap als pedagogisch professional.

Kosten
De kosten voor de scholing bedragen € 1290,-. Dit bedrag is inclusief inschrijfgeld, administratiekosten, examens (met één herkansing per examen), alle lessen en begeleiding door een coach-docent.

Deze scholing kan ook gecombineerd worden met het mbo-keuzedeel  Basis ontwikkelingsgericht werken in de VVE . In dat geval richten we het keuzedeel zo in dat het dezelfde inhoud en leerdoelen heeft als Pedagogisch Verrijken In-Zicht. Je volgt daarmee een erkend keuzedeel dat direct aansluit op jullie praktijk. Dit traject valt binnen het Ontwikkelpad, waardoor het mogelijk is om hiervoor tot 90% SLIM-scholingssubsidie aan te vragen. Dit keuzedeel is 290,- duurder i.v.m. extra mbo keuzedeel examen.

Volg je deze scholing samen met je hele team of met meerdere collega’s? Dan ontvangen jullie, indien gewenst, ook de  methodiek Pedagogisch Verrijken met Kiki  als lesmateriaal. Zo investeer je als werkgever in de ontwikkeling van medewerkers én in de kwaliteit van je organisatie.

Hebben jullie slechts enkele medewerkers die jullie willen scholen, of wil je de scholing individueel volgen? Kies dan voor het mbo-keuzedeel  Basis Ontwikkelingsgericht werken in de VVE ‘ met subsidie, deze start altijd definitief bij KIKI in het online klaslokaal of live bij KIKI op locatie.